En strateg har mønstret på BDO Consulting
En strateg har mønstret på BDO Consulting

Som person beskriver Geir Berge Hansen seg selv som analytisk, utholdende, energisk og utfordrende – og han legger stor vekt på å gjøre andre gode.
Som person beskriver Geir Berge Hansen seg selv som analytisk, utholdende, energisk og utfordrende – og han legger stor vekt på å gjøre andre gode.
Geir Berge Hansen har hatt en lang og variert karriere innen management consulting og toppledelse i finanssektoren. Han kommer fra operative lederroller i blant annet DNB, Sbanken/ Skandiabanken, Tryg, Gard og Vesta, og har tidligere jobbet som konsulent i Arthur Andersen.
– Geir er en svært erfaren og anerkjent strateg innen bank og finans med en rekke synlige prestasjoner bak seg. At han nå går inn som direktør i BDO Consulting styrker vår satsing i bransjen, både regionalt og nasjonalt, sier Jan-Peter Abelsen, partner og leder for BDO Consulting i SørVest.
Han legger til at Geir får kontorplass i Bergen – en region med sterke finansmiljøer og en viktig posisjon for BDOs videre vekst.
Etter over 20 år i ulike topplederroller i finansbransjen, er Geir svært motivert for å vende tilbake til konsulentrollen.
– Jeg har vært konsulent tidligere i karrieren, og kjente på lysten til å starte en ny etappe hvor jeg kan bidra til flere selskaper med lønnsomhet og vekst. Jeg er en utfordrer av natur, og det føler jeg stemmer godt med BDOs ambisjoner, sier Geir.
Han trekker frem særlig to faktorer som gjorde BDO til det rette valget: det sterke konsulentmiljøet i BDO med store ambisjoner og et tydelig strategisk fokus på kundedrevne løsninger og verdiskaping.
Geir har ledet flere store vekst- og endringsprosesser i finanssektoren, alt fra segment-, tjeneste- og produktutvidelser, bygge innovative digitale og skalerbare løsninger, datadrevet kundeutvikling, operative modeller og gjennomføring av strategisk integrasjoner og separasjon av selskaper. Han har gjort utallige mulighetsstudier, retningsvalg og implementeringer i en markedsdynamikk preget av underliggende store endringer.
– Jeg brenner for strategi- og forretningsutvikling, og ser frem til å bidra med erfaringene mine, både innen bank og i andre bransjer som kan dra nytte av innovasjon, smidig arbeidssett, skalerbare løsninger, digitalisering og AI, sier han.
Han peker på at krevende kunder og regulatoriske krav har gjort finans til en spydspiss innen blant annet distribusjon, teknologi og kundetilfredshet, kompetanse som er relevant også utover bransjens grenser.
Med base i Bergen ønsker Geir å jobbe tett på selskaper som opererer i både nasjonale og globale markeder, enten det er innen finans, industri, sjømat eller energi.
– Vestlandets næringsliv er internasjonalt, og det fordrer dyp forståelse av globale markedsdynamikker. Her kan BDO spille en viktig rolle, sier han.
Som person beskriver Geir seg selv som analytisk, utholdende, energisk og utfordrende – og han legger stor vekt på å gjøre andre gode.
– Den største gleden man kan ha, er å gjøre andre glade og gode, sa Mark Twain. Det sitatet gjenspeiler mye av mitt syn på ledelse, sier han.
I BDO Consulting ser han et miljø preget av praktisk erfaring, samarbeid og tillit, egenskaper han mener er en forutsetning for våre ambisjoner og som skaper reell verdi for kundene.
Consulting er et eget forretningsområde i BDO som teller cirka 200 ansatte og er lokalisert i alle landsdeler. BDO Consulting bidrar til at våre kunder tar valg og gjennomfører endringer som løser deres utfordringer og utvikler deres muligheter.
BDO Consulting bistår virksomheter over hele landet med strategi, forbedringsprosesser, teknologi, risikostyring og transaksjoner. Med lokal forankring og et globalt nettverk, er BDO en samarbeidspartner for virksomheter i endring.