BDO-advokat blant Norges fremste internadvokater
BDO-advokat blant Norges fremste internadvokater

Christopher Andreas Terkelsen, internadvokat i BDO.
Meld deg på BDOs nyhetsbrev
Meld på nyhetsbrev
Christopher Andreas Terkelsen, internadvokat i BDO.
Meld deg på BDOs nyhetsbrev
Meld på nyhetsbrevKåringen synliggjør internadvokatenes viktige rolle i norske virksomheter, der de bidrar til å navigere i økende kompleksitet, regulatoriske krav, risiko og endring. Å bli inkludert på listen er en anerkjennelse av både faglig tyngde, lederskap og bidrag til egen organisasjon.
– Jeg startet i BDO i 2022 som eneste internadvokat, og nå er vi hele fire dyktige medarbeidere på teamet. Det er veldig moro å havne på denne listen, som er en av få kåringer for internadvokater i Norge. Men dette er også utvilsomt en anerkjennelse av felles laginnsats, sier Terkelsen.
Utvelgelsen skjer gjennom nominasjoner fra andre advokater, etterfulgt av grundige vurderinger fra Legal 500, med vekt på blant annet evne til å drive utvikling og skape verdi i virksomheten.
– BDO er et utrolig flott sted å jobbe, med mange dyktige kollegaer og mange spennende initiativer. Ingen dag er lik her i BDO, og det er stadig nye utfordringer å bryne seg på, sier Christopher.
Legal 500s GC Powerlist for Norge 2026 samlet nylig internadvokater fra hele landet til en felles markering av faglige prestasjoner og erfaringsdeling.
Les mer om kåringen i Advokatbladet.