Hvordan lykkes med å videreføre bedriften?

Ine Merete Bekkeheien
seminar
September 22, 2026 - CUT

Skansegata 1Stavanger, Norge

Generasjonsskifte og salg av selskap

I samarbeid med Lister Næringsforening inviterer vi til et frokostseminar om hvordan du kan håndtere et generasjonsskifte i din bedrift på best mulig måte.

Står du overfor et generasjonsskifte i virksomheten, eller vurderer om salg kan være den beste løsningen? Valgene du tar nå kan ha stor betydning både for verdiene du har bygget opp, familien og virksomhetens videre utvikling.

Mange opplever at overgangen til neste generasjon er mer kompleks enn forventet. Samtidig kan et salg være riktig, men krevende å gjennomføre på en god måte. Hvordan sikrer du at prosessen blir strukturert, forutsigbar og mest mulig verdiskapende?

I dette seminaret får du praktiske råd og konkrete verktøy for å håndtere både generasjonsskifter og salgsprosesser, enten du er i en tidlig vurderingsfase eller allerede har startet prosessen.


Dato: Tirsdag 22. september
Tid: Kl. 08:30 - 10:30 
Sted: Hotel Victoria, Skansegata 1, Stavanger

 

Dette får du innsikt i:
  • Hvordan planlegge et vellykket generasjonsskifte, både juridisk og praktisk
  • Hvilke muligheter arveloven gir for å tilpasse løsningen til din situasjon
  • Hvordan sikre gode løsninger for både eiere, arvinger og virksomheten
  • Hva som skal til for å gjennomføre en ryddig og effektiv overføring av aksjer og fast eiendom, og tips for optimalisering av skatt
  • Når salg kan være det beste alternativet, og hvordan du går frem

 


Seminaret holdes av Ine M. Bekkeheien, Director i BDO Adcokater, og Espen Trædal, Partner i BDO Advokater, som bistår eiere og selskaper i slike prosesser. 


Det er begrenset med plasser. Velkommen!