Usikkerheten øker. Hvordan bør norske virksomheter svare?
Geopolitisk uro, teknologiske skifter og usikre markeder gjør det stadig mer krevende å ta gode beslutninger. Samtidig oppstår nye muligheter for virksomheter som holder seg oppdatert, forstår utviklingen og omstiller seg raskt.I denne utgaven av Kvartalspulsen får du innsikt i utviklingen i norsk økonomi, utsiktene for handelsnæringen og hvordan virksomheter kan styrke sin sikkerhet og beredskap i møte med et stadig mer komplekst trusselbilde. Gjennom oppdaterte analyser, erfaringer fra næringslivet og konkrete råd får du innsikt som kan hjelpe deg med å ta bedre beslutninger i en tid preget av økt usikkerhet.
Kvartalspulsen Q3 byr på:
- Nejra Macic, Sjeføkonom i NHO, presenterer deres siste prognose for norsk økonomi, og hvilke faktorer som påvirker utviklingen.
- Lasse Andersen, BDO, presenterer funn fra Handelsundersøkelsen og ser på muligheter og utfordringer for handelsnæringen i tiden som kommer.
- Martine Vold, sikkerhets- og beredskapssjef i Coop, og Morten Aas Henriksen, sikkerhetsrådgiver i BDO, tar et dypdykk i dagens trusselbilde for norsk næringsliv og deler erfaringer og råd om hvordan virksomheter kan bygge robusthet og styrke sin beredskap.
Når: Tilgjengelig umiddelbart etter påmelding
Varighet: 30 minutter
Pris: Gratis
.jpg)
