Dette seminaret er for personer som helt eller delvis eier og driver næringsvirksomhet, og som vurderer at andre helt eller delvis skal overta virksomheten i løpet av de neste årene. Seminaret er særlig rettet mot de som har et familiemedlem som skal få en mer aktiv rolle i selskapet, men også til de som ønsker kunnskap om hvordan man kan tilrettelegge for at virksomheten og familiemedlemmene håndteres på en hensiktsmessig måte ved plutselig sykdom eller dødsfall.
Under seminaret vil vi blant annet dykke ned i
- Konkrete råd for hvordan du overfører aksjer, fast eiendom og verdier – uten konflikter og med skatteforståelse
- Innsikt i hvilke muligheter du har nå – etter dagens regelverk
- Hvordan du kan kartlegge dagens situasjon og bygge en tilpasset handlingsplan
- Tips om fremtidsfullmakt, testament, ektepakt mv.
Du møter Aud-Silje Wæhle, advokatfullmektig i BDO Advokater, og Ivar Silset, advokat i BDO Advokater – begge med solid erfaring innen familiebedrifter og eierskifte.
I tillegg vil revisor Henning Rødal dele sine praktiske erfaringer fra gjennomføring av generasjonsskifte.
Det serveres lunsj fra kl.12:00-12:30. Seminaret holdes fra kl. kl. 12:30-14:30. Arrangementet er gratis og åpent for alle interesserte.
Meld deg på og ta det første skrittet mot en trygg fremtid for din bedrift og familie!