Nyutdannede og studenter

Er du klar for å sette teorien i praksis?

Hvordan er det å være nyansatt i BDO? 

Som en BDOer, vil du jobbe i et hurtigvoksende rådgivnings- og revisjonsselskap der entreprenørånd og fremtidstro har bidratt til at vi i dag har kontorer over hele landet. Vi legger vekt på å sikre og skape verdier for våre kunder, samtidig som vi har høyt fokus på personlig og faglig utvikling i en inkluderende kultur. Som nyansatt i BDO blir du raskt innlemmet i kulturen og får tidlig ansvar.

Muligheter for nyutdannede

Camp BDO - den beste starten på din karriere

Som nyutdannet i BDO blir du en del av vårt graduateprogram hvor det hele starter med Camp BDO. Vårt mål er å ha Norges beste onboardingsprogram for nyansatte, og det er vi skikkelig stolte av! På Camp BDO får du faglig påfyll, innsikt i BDOs kultur og verdier, og ikke minst muligheten til å bygge nettverk på tvers av landet. 

Management Trainee - et to-årig rotasjonsprogram

Som Management Trainee i BDO blir du en del av et spesialtilpasset rotasjonsløp basert på dine ønsker og du blir sparringspartner for toppledelsen hos oss. Gjennom rotasjon på fire ulike avdelinger i løpet av to år, vil du ikke bare utforske flere fagområder, men også få en sentral rolle i de beslutningene som former selskapet. Du blir en verdifull sparringspartner for ledelsen, og får muligheten til å utvikle deg til en fremtidig leder i et dynamisk og innovativt miljø.


Muligheter for studenter

Vi tilbyr internships, deltidsstillinger og mentorprogram som er skreddersydd for studenter som vil kombinere teori med praksis, og bygge en karriere med mening. Hos oss får du jobbe med reelle prosjekter, dyktige kollegaer og spennende fagområder. 

Deltidsjobb

Vil du få relevant erfaring allerede mens du studerer? 
En deltidsjobb i BDO gir deg muligheten til å bygge relevant erfaring og utvikle deg faglig. Vi ansetter ofte studenter som får muligheten til å jobbe deltid innen flere av våre tjenesteområder. Vi publiserer alle muligheter for studenter løpende under "ledige stillinger". 

MRR-stipend

Visste du at du kan søke studiestipend for master i regnskap og revisjon (MRR)?
Alle studenter som har kommet inn på master i regnskap og revisjon (MRR) uavhengig av studiested, og som ønsker fast stilling innen revisjon eller regnskap etter endt studie, kan søke om vårt MRR-stipend. 


Internship 

Visste du at mange av våre ansatte startet sin karriere som interns hos oss? 
Et internship i BDO er mer enn en verdifull erfaring, det er en mulighet til å teste ut faget i praksis, bli kjent med kulturen vår og finne ut om vi er en god match for hverandre. Utforsk hvilke internship-muligheter som finnes hos oss ved å klikke deg inn her. 

  • Til våre summer internships søker vi etter studenter på sitt 3 eller 4 studieår.
  • Delt opp i tre perioder hvor første periode er i revisjon, deretter har man ferie, siste periode er i for eksempel business services, consulting eller andre avdelinger som finnes på kontoret du har internship ved.
  • Du får utdelt et prosjekt av strategisk betydning som skal presenteres for ledergruppen på slutten av oppholdet.
  • En tur - enten til utlandet eller et annet kontor enn det du har internship ved. 

Vil du få praktisk erfaring med hvordan det er å jobbe som revisor? Bli Wintern i BDO! 

Et winternship hos oss foregår over 10 uker med oppstart i midten av januar. I januar finner årsoppgjøret sted og dette innebærer en travel og morsom periode i revisjonsavdelingene våre.  I løpet av denne perioden vil du jobbe ca. to dager i uken. Vi søker etter studenter som er på 4.året og søknadsfristen er vanligvis i september. 

Vi ansetter også ofte studenter gjennom universiteter og høyskoler som tilbyr internship som en del av studiet. Dersom du ønsker internship i BDO via ditt studiested, anbefaler vi at du sjekker mulighetene i skolens karriereportal eller sender oss en åpen søknad via vår søknadsportal.

KICKSTART - vårt mentorprogram

Kickstart er et mentorprogram som strekker seg over 10 måneder. Her samler vi 16 dedikerte studenter fra ulike universiteter og høyskoler. Hver student blir matchet opp med en passende mentor i BDO for å sikre at du får mest mulig ut av Kickstart! Programmet inkluderer tre fysiske samlinger og tre individuelle mentorsamtaler. Det hele starter med et inspirerende Kick-off på Fyri Resort i September! 

Søknadsfristen er vanligvis i September. 

Muligheter i BDO Advokater

Lurer du på hvordan det er å jobbe i et av Norges raskest voksende advokatfirmaer? Våre rådgivere og advokater har lang erfaring og arbeider til daglig hovedsakelig med skatt, selskapsrett, merverdiavgift, personvern, arbeidsrett og generell forretningsjus, herunder transaksjoner, omorganiseringer, fast eiendom og generasjonsskifte. 

Vi teller idag mer enn 100 spesialister innen våre fagområder fordelt på kontorer i Oslo, Trondheim, Stavanger, Kristiansand, Bergen og Moss. Vi ønsker mer enn gjerne få gi deg ett innblikk i vår hverdag, kanskje er dette noe for deg?

Vi tilbyr traineeordning i: Oslo og Trondheim

Som trainee i BDO Advokater får du jobbe på tvers av advokatfirmaets avdelinger og får et godt innblikk i hvordan det er å jobbe som spesialist og advokat tilknyttet et stort konsulenthus. Gjennom tett oppfølging og konstruktive tilbakemeldinger vil du sitte igjen med et stort utbytte av traineeoppholdet hos oss. Gjennom sluttsamtalen får du konkrete tilbakemeldinger fra de advokatene du har jobbet tettest med. Du får en fadder som vil være ansvarlig for deg gjennom oppholdet og som sammen med en traineeansvarlig advokat gir deg tett oppfølging. 

Vi er opptatt av at våre traineer skal få varierte oppgaver, som kan bestå i alt fra rettskildesøk, skriving av notater og utarbeidelse av selskapsdokumenter til deltakelse i interne og eksterne møter og tverrfaglige prosjekter. Hos oss har vi kun én trainee av gangen, slik sørger vi for at du raskt blir inkludert i både det faglige og sosiale miljøet på kontoret. Traineeordningen er en viktig rekrutteringsarena for BDO Advokater og gir både deg og oss en unik mulighet til å bli godt kjent.

Traineeperioden er som regel 4-6 uker. I Trondheim kan perioden etter avtale også være traineeperioden 6 måneder, men da i form av en 20-40% stilling. (1 til 2 dager i uken)

Vi søker deg som:

  • Har fullført 2. året (går 3. eller 4. året på jussen)
  • Har interesse for skatt, avgift og/eller selskapsrett
  • Er engasjert og nysgjerrig på BDO Advokater

 

Skal du skrive masteroppgave i skatt, avgift eller selskapsrett? Da kan du søke om skriveplass hos BDO Advokater!

Vi har skriveplass i: Oslo og Trondheim (noen semestre også i Bergen, Kristiansand og Stavanger)

Vi bidrar med:

  • Faglig veileder gjennom hele perioden innen den fagdisiplinen du skriver
  • Fadder
  • Stipend på kr 30 000
  • Fast skrivebord å sitte ved på kontoret samt tilgang til kantine
  • PC og annet datautstyr samt digitalt bibliotek og andre hjelpemidler
  • Sosiale og faglige arrangementer 

Med skriveplass hos oss blir du en del av et hyggelig og ungt arbeidsmiljø. Du vil få tett faglig oppfølging og bli en integrert del av advokatselskapet noe som vil innebære både sosialt og faglig påfyll gjennom semesteret. 

Skriveplass er en viktig rekrutteringsarena for BDO Advokater og gir både deg og oss en unik mulighet til å bli godt kjent.

Hvordan søke:

Skriv en søknad og redegjør for hva du skal skrive om og planen for oppgaven. Vi vil også vite litt om deg og hvorfor du ønsker å ha skriveplass hos BDO Advokater. Søknad sendes gjennom søknadsportalen NUU. 

Skal du søke jobb? Vi har samlet våre beste tips

Å søke jobb kan være en tidskrevende prosess. For å hjelpe deg litt på vei har vi samlet våre beste tips til alle stegene i en rekrutteringsprosess.